FC Kodaň - Tatran Prešov 33:29 v 6. kole D-skupiny LM, Prešov do PVP

23.11.2008 Celý región

Bratislava 22. novembra (TASR) - V rozlúčkovom zápase v základnej D-skupine Ligy majstrov podľahli hádzanári Tatrana Prešov na palubovke favorizovaného FC Kodaň Handbold A/S 29:33 a v novom roku ich teda definitívne čaká ...
S finalistom uplynulého vydania Pohára EHF však slovenský šampión odohral vyrovnanú partiu a nebol ďaleko od senzácie v podobe postupu do nadstavbovej časti LM.

Liga majstrov - D-skupina:
FC Kodaň Handbold A/S - Tatran Prešov 33:29 (14:12)
Zostava a góly Prešova: Krupa, Kaminský - Pekár 2, Tumidalský 3, Kozlov 6/2, Fuňak 5, Huňady 2, Géci 2, T. Mažár 4, Radčenko 5, Marušák, Dudáš. Najviac gólov Kodane: Rajkovič 8, Atlason 7
vylúčenia: 2:3
sedemmetrové hody: 2/1 - 4/2
rozhodcovia: Muro San Jose, Rodriguez Garcia (obaja Šp. )

6. kolo
nedeľa, 23. novembra: Hamburg - Belehrad (15.45)

Pre Tatran sa duel začal ako zo zlého sna a po štyroch minútach prehrával už 0:4. Prvý gól dal až v 5. min Pekár, no v nasledujúcich minútach sa postupne slovenský tím upokojil a začal byť favoritovi rovnocenným súperom. Ešte v 10. min síce strácali Trtíkovi zverenci štyri góly (2:6), no o osem minút už bolo 9:8 a mohol aj vyhrávať, ak by Nór Ege v domácej bránke nepochytal viacero veľkých šancí Prešova vrátane dvoch sedmičiek. Obrane dánskeho majstra robil najväčšie problémy pivot Mažár a v 26. min sa zeleno-bieli dočkali vyrovnania. Do druhej časti išli síce s dvojgólovým mankom, no po brejkoch Géciho a Kozlova sa prvýkrát ujal vedenia tím zo Šariša. Rozlet hostí zbrzdilo dvojnásobné oslabenie, ktoré však prežili bez väčšej straty. Kodančanov stále zamestnával húževnatý odpor súpera a ešte ani sedem minút pred koncom si nemohli byť istí postupovou definitívou. Výborný Ege v závere opäť exceloval a hoci na Fuňakove náskoky bol aj on prikrátky, v kľúčových momentoch zabránil hroziacej katastrofe.

Tréner Tatrana Rastislav Trtík: "Mrzí nás, že sme prehrali, lebo ten zápas sme mali fakticky celý pod kontrolou. Pod náš výkon sa podpísali aj dve nešťastné udalosti pred zápasom - Rado Pekár sa musel liečiť coldrexami a piatok preležal na izbe a Rada Kozlova zase trápilo svalové zranenie. Škoda aj, že Pepe Tumidalský ešte po zranení nestihol dohnať resty v streľbe, chýbalo možno 20-30 čísel a bolo by to padalo dnu. Rozhodlo asi naše dvojnásobné oslabenie v úvode druhého dejstva, ktoré sme síce výrazne neprehrali, ale stálo nás veľa síl. V každom prípade sme ešte päť minút pred koncom boli v hre a myslím si, že sa klub a ani slovenská hádzaná za nás nemusí hanbiť. "